Головна » Файли » БІБЛІОТЕКА » ПРИРОДОЗНАВСТВО

ВІВЦЕБИК
05.02.2014, 21:30
Арктичні мешканці вівцебики – сучасники  мамонта. Вони живуть на Землі з доісторичних часів. Вівцебики – присадкуваті, волохаті тварини завбільшки з поні: висота у плечах 120 – 140 см, а вага биків – 300-400 кг. Вони дуже невибагливі до їжі. Влітку табуни з 4-7 тварин випасаються у тундрі у річкових долинах. Живляться травою, пагонами дерев і кущів. Взимку вівцебики збираються у табуни по 12-25 тварин.

Вони міцними копитами розкопують сніг, дістаючи собі поживу – мохи та лишайники. Гуртом вівцебики  мужньо обороняються від ворогів. Вони не тікають, а стають у коло рогами до нападників. Голови дорослих биків захищені рогами, що зрослися на лобі, ніби шолом.  Зазвичай один з биків підкидає нападника рогами, а інші затоптують його ногами. Головні вороги вівцебиків –  полярні вовки.

Навесні у табуні вівцебиків з’являються телятка, по одному у кожної самиці. Мати рік годує теля поживним, жирним молоком. Під час снігових буревіїв телятко ховається до  мами «під спідницю». Напрочуд тепла і довга вовна закриває малятко ніби ковдра.

У наш час вівцебики збереглися лише у Гренландії, звідки були завезені на Аляску і деякі Північні острови.

Більше дізнайся:

Вівцебик // Яблунька. – 2013. – №6. – С. 23.

Ілюстрована енциклопедія тварин / уклад. О.В.Шаповалова; худож. М.Коршунова та ін. – Х. : Торнадо: Пегас, 2002. – 111 с. : ілюстр.

Категорія: ПРИРОДОЗНАВСТВО | Додав: lani
Переглядів: 494 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar