Головна » Файли » МАЙСТЕРНЯ ВЧИТЕЛЯ » ВПРОВАДЖЕННЯ ІКТ В ОСВІТУ

ПЕРСОНАЛЬНИЙ WEB-САЙТ ВЧИТЕЛЯ ЯК СУЧАСНИЙ ДИДАКТИЧНИЙ ЗАСІБ
[ Викачати з сервера (77.0Kb) ] 05.01.2016, 23:56

ПЕРСОНАЛЬНИЙ WEB-САЙТ ВЧИТЕЛЯ ЯК СУЧАСНИЙ ДИДАКТИЧНИЙ ЗАСІБ

Слайд № 1

Протягом п’яти років працюючи над проблемою «Використання ІКТ в навчальному процесі», випробовуючи різні засоби та  способи створення наочних посібників, застосовуючи  їх в навчальній та позаурочній діяльності, шукаючи найбільш ефективні, доцільні засоби та форми  створення умов для якості засвоєння знань учнями, я спробувала розширити інформаційний простір учнів продовжуючи навчальний процес  в   мережі Інтернет за допомогою веб-сайту.

  Іншими словами, мій урок не закінчився тоді коли пролунав дзвоник.    

 

Сьогодні вже нікого не здивуєш сайтом педагога.

Слайд № 2

 Ми користуємося сайтом Міністерства освіти, сайтом "Інноваційно-методичного центру" і т п.  Дуже доцільним і зручним  в роботі став сайт методичного об’єднання вчителів початкових класів «Сучасний вчитель», у кожного з нас в панелі закладок є велика кількість освітніх сайтів, якими ми користуємося для пошуку необхідної інформації. То ж всі ці сайти мають  мету розповсюдження інформації.

Слайд № 3

Я спробувала використовуючи можливості Інтернет мережі і напрацьований матеріал поверути роботу класного сайту в інший напрямок. Для цього на класному сайті було створено розділ «Віртуальний вчитель».  Слайд № 4

         Який місить  декілька категорій «Готуємося до уроку», «Готуємося до контрольної роботи», «Готуємося до конкурсу», «Перевір свої знання».

Для зручності, кожна категорія має своє «Меню розділу» користуючись яким учень швидко може орієнтуватися на сайті.

Основна відмінність цього розділу від інших розділів сайту – його інтерактивність. Слайд № 5

 Щоб виконати вправи запропоновані вчителем не потрібно завантажувати  їх на комп’ютер. Всі ці завдання виконуються безпосередньо в Інтернет мережі.

Слайд № 6

Дуже зручним є розділ «Перевір свої знання» виконуючи тести та вправи дитина натискаючи на посилання «Закінчити тест» автоматично надсилає результати  вчителю(то б то мені) на електронну адресу.

Таким чином я  маю можливість перевірити виконане завдання, а також відслідковувати активність учнів на сайті.  Це дає мені змогу, готуючись до уроку, побудувати його так, щоб  враховати помилки учнів.

Ви скажете, що скоріш за все, дитина виконувала цю вправу з батьками. Нехай так, але ж виконувала. До речі мої відстеження говорять, що так і є в 1 – 2 класі, а ось в 3 – 4 класах , 80 % дітей працюють самостійно.

Дистанційне навчання вимагає специфічних навичок: ставити мету, планувати свою роботу, виділяти головне, відстежувати результати, оцінювати результати. Цими навичками діти ще не володіють. Тому в процесі навчання необхідна постійна допомога наставника.  Це не обов'язково має бути  вчитель. У цій ролі можуть виступати і батьки, які зацікавлені в успіхах дитини.

Слайд № 7

Дуже зручним виявилась серія вправ «ВИВЧАЄМО ПРАВИЛО.» де спочатку пояснюється правопис слів, а вже потім закріплюється вправою.

Використання  таких вправ дає можливість  учням, які знаходяться на лікарняному, вивчити новий матеріал, закріпити його та проконтролювати результат за допомогою тесту.

         З часом для покращення взаємодії вчителі і учнів була створена сторінка «Запитай у вчителя». Слайд № 8

Користуючись спеціальною формою учень має змогу поставити запитання вчителю і отримати відповідь на свою електронну адресу.

Використовуючи цей розділ я маю змогу диференціювати завдання, що в умовах звичайного уроку не завжди реалізується. Сайт дає можливість розміщувати варіативний матеріал:

 ДЛЯ ЗАЦІКАВЛЕНИХ - завдання підвищеної складності, додатковий матеріал, який поглиблює і розширює зміст уроку.

ДЛЯ БАЖАЮЧИХ -  завдання з роз'ясненнями та коментарями, варіанти завдань для виправлення оцінок та ін.

В цьому випадку ми отримуємо економію часу на уроці.

Великої уваги, на мою думку, заслуговує розділ «Для мами і тата» Слайд № 9

він містить такі категорії: «Розклад уроків», «Щоденник», «Рада-порада», «Безпечний Інтернет», «Батьківський комітет».

Детальніше зупинимося на сторінках  «Щоденник» і «Рада-порада». На сторінці «Щоденник» батьки мають можливість переглянути оцінки своїх дітей, дізнатися причини допущених помилок, а також отримати рекомендації вчителя, щодо виконання домашньої роботи, підготовки до самостійної та контрольної роботи. На сторінці «Рада-порада» батьки мають змогу отримати пораду вчителя, психолога, логопеда, лікаря стосовно виховання та розвитку дитини. А також звернутися з особистим питання і отримати індивідуальну консультацію.

Важливим є і факт використання Інтернету учнями: Слайд № 10

88 % учнів мого класу є активними користувачами класного сайту. Вони  створюють групу користувачів («Класна група»), які мають особливі можливості. Учасники «Класної групи» мають доступ до приватних сторінок сайту, можуть самостійно додавати матеріал на сайт, переглядати приватну інформацію, яка стосується тільки учнів нашого класу, проходити опитування.

Таким чином, діти використовують комп’ютер для здобуття знань, закріплення навичок, спілкування, пошуку необхідної інформації, при цьому в класі постійно обговорюються правила користування Інтернетом та небезпеки, що чатують на дітей в соцмережах та на різних сайтах.

         Приємно зазначити, що сайт став корисним не тільки учням мого класу, а й іншим користувачам мережі Інтернет. Про що свідчать їхні коментарі та побажання. Слайд № 11

Проаналізувавши ці коментарі можна дійти висновку, що інформація сайту однаково цікавить як вчителів так і батьків, які шукають додаткові форми навчання своїй дитині.

 Впродовж останніх місяців на сайті велося опитування «Інформацією яких розділів веб-сайту Ви найчастіше користуєтесь?» Результат ви можете спостерігати на екрані. Слайд № 12

Створені форми дистанційного навчання на сайті сприяли:

  • формуванню позитивної мотивації до навчання;
  • ліквідації прогалин у знаннях, уміннях і навичках учнів;
  • поглибленню інтересу до предмету;

 

Підводячи підсумок хочу зазначити, що застосування на сайті елементів дистанційного навчання дозволяє під час традиційного  навчання

Слайд № 13

 диференціювати процес навчання молодших школярів з урахуванням їх індивідуальних особливостей, вирішити проблему  браку часу на уроці, дає можливість організації керованої самостійної роботи, розвиває  творчі та креативні здібності учнів.  Головною метою такого навчання є підвищення ефективності навчального процесу.

На мою думку  організація такого "змішаного навчання" є наступним етапом у процесі впровадження ІКТ в освіту.

Дякую за увагу!

Слайд № 14

 

Категорія: ВПРОВАДЖЕННЯ ІКТ В ОСВІТУ | Додав: lani
Переглядів: 433 | Завантажень: 11 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar