Головна » 2011 » Серпень » 2 » Cитуація з виникненням надзвичайних ситуацій залишається тривожною
Cитуація з виникненням надзвичайних ситуацій залишається тривожною

Головним управління МНС України в Дніпропетровській області стурбоване ситуацією, що склалася в регіоні із загибеллю людей на водних об'єктах. З настанням теплої погоди, початком сезону масових відпусток, а також шкільних канікул, на Дніпропетровщині почастішали нещасні випадки під час відпочинку людей на воді, а найгірше те, що серед загиблих є діти.

Станом на 20 липня 2011 року, на водоймах області виникло 84 події, на яких загинуло 73 особи, у тому числі 9 дітей. Основні причини цих нещасть - купання в необладнаних місцях, нехтування правилами безпечної поведінки під час водного відпочинку, зокрема купання в нетверезому стані, а також перебування дітей без нагляду дорослих.

Декілька прикладів нещасних випадків людей на воді.

Так, 29 травня у селі Биково Криничанського району під час купання у місцевому ставку потонув хлопчик, 1997 року народження, мешканець м.

Вільногірськ. Мешканці села вилучили тіло із води.

31 травня у селі Цівки П'ятихатського району під час купання в ставку потонули братик з сестричкою, які мешкали у селі Семенівка - хлопчик, 1996 року народження, учень 8-го класу, та дівчинка, 2003 року народження, учениця 2-го класу. Після тривалих пошуків водолазами комунального підприємства «Аварійно-рятувальна мобільна служба рятування на воді м. Кривий Ріг» сумісно із рятувальниками МНС у водоймищі тіла дітей було знайдено та піднято їх на поверхню.

8-го червня у Баглійському районі міста Дніпродзержинськ, у ставку під час відпочинку в компанії друзів, зник 19-річний молодик. На березі залишилися його особисті речі. Підрозділом Дніпропетровського воєнізованого гірничорятувального загону були проведені пошукові роботи та виявлено тіло загиблого на глибині 2 метрів та на відстані 8 метрів від берега.

11-го червня у Дніпропетровську на Воронцовському пляжі двоє підлітків 1995 та 1996 років народження під час відпочинку не розрахували сил, запливли на відстань 75-100 метрів від берега, та почали тонути. Випадковий свідок, 1972 року народження, врятував одного хлопця, інший потонув.

4 липня у Покровському районному центрі під час купання у річці Вовча потонув хлопчик, 2001 року народження, учень 4-го класу. Співробітники місцевого підрозділу МНС сумісно з водолазами комунального підприємства «Аварійно-водолазна станція м. Павлоград» після проведення пошукових робіт берегової смуги та акваторії річки знайшли та вилучили з води потонулу дитину.

18 липня у селі Партизанське Дніпропетровського району місцеві мешканці на відстані 30 метрів від берега річці Орель виявили потопельного. Водолази аварійно-рятувальної частини на водних об'єктах витягнули загиблого на берег. Як пізніше було з'ясовано, загиблим опинився тимчасово непрацюючий мешканець міста Дніпропетровськ, 1963 року народження, який зник 16-го липня 2011 року.

Щоб уникнути трагедії на воді, зробити відпочинок біля води дійсно приємним, ще раз радимо суворо дотримуватися життєво-важливих правил безпечної поведінки на воді. Подбайте про власну безпеку й безпеку своїх дітей. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, п< не нижче +24.

Основні правила безпеки:

- не лізьте у воду в незнайомому для вас місці,

- уникайте води із швидкою течією,

- не заходьте у воду напідпитку,

- ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах,

- купаючись на "дикому пляжі" чи у незнайомому місці - не пірнайте з б гірки, дерева,

- у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою,

- купатися краще там, де є рятувальні служби,

- особливо слідкуйте за дітьми, особливо малечею: їхня поведінка у вс передбачувана,

- до плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м'язів,

- утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження - головна пр трагічних випадків,

- на рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаютьс: піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і 1 дітей безпечним, весь час суворо дотримуйтеся порад рятувальників!

Переглядів: 595 | Додав: lani | Теги: ситуація, діти, Вода, небезпека, сезон | Рейтинг: 0.0/0