Головна » 2017 » Лютий » 22 » Мова – духовний скарб нації
22:20
Мова – духовний скарб нації

Це не просто засіб  людського  спілкування, це те, що  живе в наших серцях.  Змалечку,  виховуючи в собі  справжню  людину, кожен  із нас повинен, в першу чергу, створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – мова. Недарма кажуть, що без усякої іншої науки ще можна обійтися, а без знання  рідної  мови обійтися не можна. І це  справді так. Людина, яка не хоче знати рідної  мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її  особистості.

Уже стало доброю традицією щорічно на базі Криворізької спеціалізованої  школи № 118 проводити  свято, присвячене Міжнародному дню рідної мови  під назвою "Всі мови на гостину".

Головним напрямом відзначення цього свята є привернення уваги світової  громадськості  до збереження і розвитку лінгвістичного розмаїття, а також зміцнення ролі рідної мови як важливого чинника культурної самобутності.  Україна забезпечує необхідні умови для утвердження  державності української мови, вільного розвитку всіх національних мов на своїй території,  стимулює вивчення  мов міжнародного спілкування.

          Метою заходу було формування уявлення учнів про багатство мовного світу, його генеалогічну класифікацію;  ознайомлення присутніх із особливостями культури різних народів, популяризацію вивчення їх мов; виховання громадянина, патріота, людини високої національної свідомості.

Зустріч відбувалася в родинному колі дружніх мов, бо  21 лютого – унікальний день. Він є і спільним, і  водночас  вузькородинним для людей,  яких  об`єднала  історична доля.

        У привітальному слові методиста КЗ «Інноваційно-методичний  центр» Криворізької міської ради Гребенщикової Людмили Петрівни було зазначено, що в країні створені всі умови для вивчення як рідної мови, так інших мов, у школах міста проведені різноманітні заходи з нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови. «Мати, мова, Батьківщина  - ось і вся наша родина» - такими  словами Людмила Петрівна  завершила свій виступ, побажавши всім присутнім  щирості та добра.

        Як доповненням мети свята став виступ криворізької поетеси, вчителя  КНТМЛ № 16  Чичкан  Тетяни Олександрівни, яка презентувала свою книгу російською мовою «Семейная». Дуже цікавим для слухачів виявися її двомовний вірш (російською та українською), який містив у собі потужну життєву енергетику нашого сучасного буття.

До святково прикрашеної зали завітали ті, кому не байдужа доля рідної мови. Театралізоване дійство розпочали  учні  КСШ № 118,  які вплітали у вінок України різнокольорові стрічки на позначення  інших мов. Родзинкою свята були телемости з європейськими країнами, а саме: Данією, Польщею та Нідерландами, а також зі столицею нашої держави – Києвом. Далі до свята залучилися представники всіх районів міста. Учні КЗСШ №4 Металургійного району  залюбки перенесли глядачів до туманного Альбіону.  До уваги глядачів були представлені інсценізація англійською мовою та народний танок країни. 

А от найближчу сусідку, із якою нас єднає не лише розташування на карті, а й історія, спільні традиції та схожість мов  –  Польщу    –  представили учні Покровського району  КЗШ № № 34, 32, 97.  Разом із ними  всі присутні поринули в дзвінку, насичену звуками, мову та цікаву культуру.  Пізнавальною була презентація учнів про національну польську кухню. Виступ завершився сучасною піснею польською мовою.

До виступу учнів Центрально-Міського району зі шкіл № 20 та № 23 долучилися також і вчителі.  Учні початкових класів КСЗШ № 20 показали німецьку мову у віршах та пісні.  Російську мову представили вихованці КЗШ № 23 у формі літературної вітальні, декламуючи вірші поетів «Срібної доби».

Юні мешканці Тернівського району запросили всіх до екзотичної та загадкової Туреччини.  Представники  КЗШ № 110 та КЗШ № 117 надали можливість учням з турецького міста Мугла передати вітання українцям через телеміст.  З майстерністю були виконані турецький народний та східний танці.

Красу і милозвучність азербайджанської мови, як діалекту турецької, передали на сцені представники Інгулецького району зі шкіл № 59,  73 та 92. Цю мову було чути в сучасній пісні та в народній мелодійній колисковій.

Гостями свята від Довгинцівського району  були  КЗШ № 94, КГТЛ № 129, КНТМЛ № 81.  Ромську мову  представили учнів КЗШ № 94, які виконали запальний циганський танок.

Найактивнішими гостями свята були  представники  КСШ № 74,  КПНЛ,  КЗШ № 120,  КЗШ № 68, КНВК № 35,  КЗШ № 19 Саксаганського району. Шість навчальних закладів завітали в КСШ № 118.

Як щире вітання від господарів звучала пісня у виконанні  учениці КСШ № 118 Данієлян Ангін «Будьте щасливі…». Зворушливою наприкінці свята стала інсценізація легенди про Україну. Учні Криворізької спеціалізованої школи №118 з гордістю вплели стрічку ніжності, доброти, душевності та щирості у вінок України. 

Завершилося дійство яскравим виступом танцювального гурту «Барвінчата»,  який став обрамленням свята.

Задоволені від високого рівня організації проведення святкового дійства, гості розійшлися зі словами в серці: «Мова – безсмертя рідного народу!»

 

Переглядів: 312 | Додав: lani | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar