Головна » 2014 » Лютий » 24 » Мова кожного народу неповторна і своя
Мова кожного народу неповторна і своя

Рішенням Юнеско 21 лютого оголошено Міжнародним днем рідної мови. Це свято - ще одна нагода для кожного громадянина усвідомити причетність до свого народу , до рідної мови.

Створена на світанку людської історії мова розвивається, живе. Це безцінний скарб, який потрібно берегти і примножувати. Життя мови залежить від народу, який несе її у своїй культурі, у своїх звичаях, традиціях,піснях. Рідна мова - це батьківська мова, мова народу, мова серця.

Уже стало доброю традицією щорічно на базі Криворізької спеціалізованої  школи  №118 проводити районне свято "Всі мови на гостину",метою якого стало ознайомлення присутніх з кращими надбаннями мов різних народів, сприяння бажанню вивчати рідну та іноземні мови, а також розвивати мовленнєву культуру школярів.

Визначну роль у становленні і розвитку української мови відіграв співець краси рідної мови Т. Г. Шевченко. Людина велика, геніальна, яку люблять та шанують у різних країнах світу Тому цей захід присвячено визначній даті - 200-річчю від дня народження  поета. Театралізоване дійство розпочали учні КСШ №118, родзинкою якого була сценка про життя Великого Кобзаря. Зі сцени лунали пророчі слова :" Не вмирає душа  наша, Не вмирає воля..." Цей запал, цю силу духу Шевченко проніс усе своє життя. Йому народженому в неволі, судилося стати духовним стрижнем української нації на шляху до здобуття власної волі. Історія Тарасового життя стала  частиною історії  його Батьківщини.

Представити англійську мову випала честь Криворізькій спеціалізованій школі №107. Потім на сцену були запрошені школярі КЗШ №41. Учні КСШ №72 перенесли глядачів у чарівний світ французької мови, мови Бальзака і Мольєра, Едит Піаф, Джо Дассена.

Познайомити гостей із особливостями польської мови мали нагоду школярі Криворізького міського союзу поляків.

Завдяки учням Криворізького навчально-виховного комплексу №35 "ІМПУЛЬС" глядачі більше дізналися про німецьку мову.

Естафету свята підхопили представники благодійного фонду "Хесед Хана". Гості мали змогу відчути красу давньої мови ідіш, торкнутися історії єврейських звичаїв і традицій.

Мова кожного народу неповторна і своя. Для нас українців найкращою і наймилішою є українська. Школярі КСШ №118 З  великою пошаною, теплотою ставляться до мов братніх народів, тому сьогодні запросили на гостину усі мови.

Маємо надію, що в серці кожного з нас завжди житиме пам’ять про Тараса Григоровича Шевченка, велика любов до рідної мови та повага до мов світу.

Переглядів: 729 | Додав: lani | Рейтинг: 5.0/1

(0564) 90-55-00, 90-55-46 school_118@ukr.net