Головна » 2018 » Лютий » 22 » Мова кожного народу неповторна і своя
17:59
Мова кожного народу неповторна і своя

Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова. Ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.

Панас  Мирний

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО. Головна декларована мета — сприяння мовній різноманітності світу й стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн. Із цією метою в закладах загальної середньої освіти міста було проведено заходи щодо популяризації мов світу.

Традиційно на базі Криворізької спеціалізованої школи №118 організовано міське мовно-літературне свято "Всі мови на гостини". Присутніх ознайомили з особливостями культури різних народів,  розкрили багатство мови через використання  інтерактивних форм,  що сприяло згуртованості учасників свята і створенню творчого процесу пізнання мовних явищ.  На свято прибуло 90 гостей з 33 навчальних закладів міста.

Цього року формат свята був дещо змінений. Формою проведення стала динамічна віртуальна  авіаподорож  країнами Європи. Родзинкою свята став відліт з аеропорту в різні країни: Німеччину, Францію, Англію, Ізраїль та Україну. Директор школи, «координатор міжнародних рейсів», – Чернякова  Оксана Анатоліївна – зазначила, що мова – це та духовна площина, з якої починається будь-яка людина. Вона наголосила , що подорож  у різні країни -  велике задоволення від спілкування  різними  європейськими мовами, підвищення мовної грамотності. І нарешті, відльот до Берліна, Парижа, Лондона, Єрусалима, Києва здійснено. Творчо обдаровані учні 5 – 7 класів мали змогу поринути у світ різних мов. У цьому допомогли сучасні освітні техніки. Після повернення в «аеропорту» учні продемонстрували отримані у секціях знання та поділилися незабутніми враженнями. Гості поринули в дзвінку, насичену звуками мову та цікаву культуру Польщі, чарівний світ французької мови. Пізнавальною була презентація учнів про традиції Німеччини. Запальним  та жвавим номером став реп англійською мовою. Естафету свята підхопили представники Ізраїлю. Учасники мали змогу відчути красу давньої мови ідіш, торкнутися історії єврейських звичаїв і традицій. Зворушливим став виступ представників України. Учні Криворізької спеціалізованої школи №118 з гордістю продемонстрували «вишитий українською мовою» рушник.

Епілог дійства – щира  українська пісня «Все буде добре» гурту «Океан Ельзи», яка об’єднала всі мови в дружню родину. Методисти КЗ «Інноваційно-методичний центр» Гребенщикова Людмила Петрівна та Лавренко Людмила Іванівна відзначили високий рівень організації заходу. Жоден із гостей не залишився байдужим до рідного слова, будуть берегти його, плекати та передавати у спадок своїм нащадкам, адже мова – це душа нації, її генетичний код!

Переглядів: 121 | Додав: lani | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar