Головна » 2017 » Лютий » 15 » Районний практичний семінар для вчителів інформатики
Районний практичний семінар для вчителів інформатики

Ми живемо в час небувалого злету інформаційних технологій. Сьогодні світ заполонили комп’ютери. Вони пишуть музику і вірші, малюють, грають у шахи, розмовляють. Для дитини комп'ютер – джерело інформації, можливість пізнати світ. Він став невід'ємною складовою життя. Розвиваючі програми стають все більш поширені. Нерозумно заперечувати навчальний потенціал телевізійних і комп'ютерних технологій. Але змінювати реальний світ на віртуальний ще нерозумніше. Потрібно знайти золоту середину, і тоді все піде тільки на користь.

Саме з метою пошуку шляхів вдосконалення навичок роботи з інформаційними технологіями 14 люютого2017 року на базі Криворізької спеціалізованої школи № 118 був проведений районний практичний семінар для вчителів інформатики. Тема"Особливості роботи з дітьми молодшого шкільного віку на уроках інформатики"є досить актуальною, адже те, що комп'ютер впливає на психіку дитини, ми, дорослі, добре знаємо. В ході семінару обговорювалося питання створення освітнього середовища задля здійснення методичної підтримки, фахового зростання, професійного рівня вчителів інформатики; вироблення колективної стратегії щодо проведення уроків інформатики в 2-4 класах; сприяння популяризації та презентації ППД педагогів району через активні форми методичної роботи;створення та обговорення системи вправ, завдань, руханок, спрямованих на вивчення інформатики в початкових класах, формування ключових компетентностей; формування позитивної мотивації учасників до творчої взаємодії як моменту соціалізації та самореалізації педагогів.

Учителі наголосили,що  вміння знаходити інформацію за допомогою комп’ютера – це справжнє мистецтво. І ним потрібно навчитися володіти. Адже діти повинні відрізнити потрібну інформацію від непотрібної, глибоку від поверхневої, корисну від беззмістовної та шкідливої. Досить часто діти обмежуються переглядом в комп’ютері детективів, бойовиків, фільмів жаху та трилерів, використовують його для сумнівних ігор. Дуже багато дітей та підлітків проводять майже весь свій вільний час у віртуальному світі, нехтуючи навчанням, друзями, здоров’ям. Як же впливають комп’ютерні ігри на світогляд дітей? Багато хто вважає,що позитивно, інші – негативно. Питань для обговорення немало. Учасники семінару мали можливість подискутувати.

Методичне коло ідей «Що? Як? Чому? Навіщо?» ,робота в групах «Від знання психологічних та фізіологічних особливостей молодших школярів до успішного та результативного уроку інформатики», відкритий урок "Об’єкти, їх властивості",обговорення рекомендацій  щодо здоров’язберігаючих технології на уроках інформатики в початковій школі дали змогу учасникам семінару висловити власне бачення проблеми. Дійшли згоди. Головне, щоб діти усвідомили: все добре в міру, і нехтувати власною безпекою не варто навіть за будь-яких обставин!

Переглядів: 103 | Додав: lani | Рейтинг: 0.0/0

(0564) 90-55-00, 90-55-46 school_118@ukr.net