« Тобі, Тарасе, присвячуємо…» - 13 Березня 2014 - Криворізька спеціалізована школа №118
Головна » 2014 » Березень » 13 » « Тобі, Тарасе, присвячуємо…»
« Тобі, Тарасе, присвячуємо…»

Батьківщина. Що ми вкладаємо у це поняття ? Це знайома стежина  до школи, левада біля річки, берізка під вікном, птахи в небі, вірний пес. Тобто це все те, що ми не можемо не любити, як маму, тата, без чого ми не можемо жити, як без води, повітря, сонця. Це те, що ми повинні берегти, плекати, бо це і є наша рідна земля, наша Україна.

Нам пощастило, що Тарас Шевченко – наш співвітчизник, син України, великий поет,  безсмертний геній, громадський діяч, незламний борець за світле майбутнє.  Він є нашою національною гордістю. Ми пишаємося тим, що є нащадками  великого Кобзаря.

У 2014 році Україна святкує 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича  Шевченка.  У  нашому навчальному закладі була проведена ціла низка заходів щодо вшанування пам’яті геніального письменника, зокрема:  літературні вечори, конкурси  на кращого читця поезій, малюнків до творів  поета.  Учні школи брали участь у районних  конкурсах:   створення   фотоальбому "Маленькі історії Великої книги",  "Бібліотечна Шевченкіана", "Тарасові березини". Свято "Всі мови на гостину" також було приурочено цій даті.

Яскравим та показовим став флешмоб «Тобі,Тарасе, присвячуємо…», у якому брали участь учні 1-11 класів.

Урочисте дійство розпочали  учні  5-х класів акровіршем-присвятою «Тарас».

Естафету підхопили першокласники  таночком «Україна», що символізував Україну-неньку , яку так палко любив  й оспівував у своїх  поезіях великий Кобзар. Родзинкою став масовий танок під музичний супровід  славнозвісного гурту «Fata  morgana» з композицією , покладеною на слова з відомої поеми Кобзаря «Гамалія».

І наостанок  вкотре звучать  з уст нащадків відомі рядки незламного борця: «Обніміте ж,брати мої, найменшого брата» з поеми «І мертвим, і живим…» .

Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються  будівлі, але слово Шевченка — живе і вічне.  Сила слова його не зникає й досі!

Переглядів: 364 | Додав: lani | Рейтинг: 4.3/3