Слова… В вас мудрість вічна і любов жива - 11 Листопада 2015 - Криворізька спеціалізована школа №118
Головна » 2015 » Листопад » 11 » Слова… В вас мудрість вічна і любов жива
Слова… В вас мудрість вічна і любов жива

Щорічно на базі  Криворізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 118 з поглибленим вивченням української філології проходить тиждень української писемності та рідного слова «Ти наше диво калинове, кохана українська мово», приурочений до Дня української писемності та мови, який  відзначається 9 листопада, в день вшанування пам’яті Нестора Літописця – послідовника  творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова.

Цього тижня  школа   по-особливому святкова: прикрашена тематичними стінними газетами, українською вишивкою, звучать пісні сучасних виконавців про рідну мову. Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривають  упродовж тижня. Це і конкурси, й виставки, і концертні програми, і просто змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, тематичні лінійки, класні години тощо.

Програма предметного тижня завжди насичена. Учні  поринають у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшановують пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

Вже у перший день Тижня української мови учні 4-8 класів активно долучились до конкурсу стіннівок «Мова моя барвінкова». Бібліотекар школи та вчителі української мови і літератури  організували  тематичну виставку художньої, наукової, публіцистичної літератури про українську словесність «Слова… В вас мудрість вічна і любов жива», а також підготували літературну газету «З історії виникнення письма».

Серед учнів 9-11класів відбувся мовознавчий турнір «Мово українська, гордосте моя!». У цікавій формі проходили змагання між командами «Мовознавці» та «Словограй». Закінчився захід «Молитвою до мови». Присутні отримали приємні враження та гарний настрій.

Учні початкової школи продемонстрували танцювальний флеш-моб «Мова єднання», чим здивували та викликали неймовірне захоплення.

Кафедра вчителів української філології  школи тісно співпрацює з викладачами Криворізького національного університету, тому юні дослідники   захищали свої творчі роботи, присвячені рідному слову.

Метою всіх проведених заходів було: донести до учнів красу і багатство української мови, формувати відчуття краси рідної мови, розвивати мовленнєві здібності учнів, збагачувати словниковий запас, виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

Завершився Тиждень української мови та писемності усним журналом «Тернистий шлях українського слова» та підведенням підсумків в номінаціях: «Найкращий знавець української мови», «Декламатор поетичного слова»,  «Найграмотніший учень школи» тощо. На згадку про тиждень  усі учні отримали наклейки «Я люблю українську мову!».

Переконані, що жоден з  вихованців не залишився байдужим до рідного слова, яке завжди буде жевріти у їхніх серцях, пишатимуться тим, що ми – українці , що ми розмовляємо українською мовою, будуть берегти, плекати та передавати у спадок своїм нащадкам. Адже мова – це душа нації, її генетичний код!

Підготували вчителі української мови та літератури

Переглядів: 215 | Додав: lani | Рейтинг: 5.0/1