СЛОВО НАШЕ РІДНЕ – СЛОВО УКРАЇНСЬКЕ - 18 Лютого 2016 - Криворізька спеціалізована школа №118
Головна » 2016 » Лютий » 18 » СЛОВО НАШЕ РІДНЕ – СЛОВО УКРАЇНСЬКЕ
СЛОВО НАШЕ РІДНЕ – СЛОВО УКРАЇНСЬКЕ

(короткий опис заходів, запланованих у Криворізькій спеціалізованій

школі №118, щодо відзначення Міжнародного дня рідної мови)

Німим отверзуться уста;

Прорветься слово, як вода,

І дебрь-пустиня неполита,

З цілющою водою вмита,

Прокинеться....

Т.Шевченко

21 лютого світова громадськість відзначає Міжнародний день рідної мови. Це стало традицією  і в КСШ №118. Організатор заходів – кафедра української мови та літератури, яка ставить перед собою мету: поглибити знання учнів про українську мову, її історію; формувати національну свідомість школярів; виховувати почуття любові до рідного слова, рідної землі та прояву глибокої поваги до інших мов і культур.

У переддень свята 19.02.2016 року заплановано провести  книжково-ілюстративну  виставку «У нас єдина мета – Україна свята, її мова ніким нездоланна навіки» (відповідальна Яновська Л.І., бібліотекар закладу) та конкурс плакатів «Барвінкове розмаїття – мови рідної суцвіття», який сприятиме формуванню засобами візуального мистецтва національної свідомості.

22.02.2016 рік буде проведено конкурс презентацій творчих робіт «Мова – оберіг людини і нації» (з розміщенням на сайті школи) для учнів 9 – 11 класів (відповідальні: Бондаренко Т.М. та Голуб О.І.). Конкурс передбачає виявляти та максимально розвивати індивідуально значущі позитивні нахили старшокласників, орієнтувати їх на дослідницьку та проектну роботу на уроках мови.

Учням  7 – 8 класів буде запропоновано взяти участь у  мовній вікторині «Подорож у цікаву граматику». Діти за  допомогою вчителів-словесників Борисової О.Л. та Ієвлєвої Т.М. зможуть продемонструвати рівень знань з мови, позмагатися, у цікавій формі вчитися правилам граматики  та щиросердно освідчитися в любові до рідного слова.

У рамках відзначення свята Заніна Т.В. проведе конкурс написання диктанту «Я знаю силу слова..». Всі охочі матимуть змогу написати диктант та перевірити орфографічні та пунктуаційні знання з державної мови.

Заніна Т.В., керівник шкільної

методичної комісії вчителів української мови та літератури

Переглядів: 139 | Додав: lani | Рейтинг: 5.0/1