Головна » 2016 » Лютий » 2 » УВАГА! НЕБЕЗПЕЧНА КРИГА!
21:41
УВАГА! НЕБЕЗПЕЧНА КРИГА!
Зима - чудова пора року. Скільки радощів вона приносить дітям! Забави на ковзанах, лижах, санчатах! Тому усі ми із задоволенням зустрічаємо зиму, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід, а саме - тонкий лід.
 
Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже вона надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини. Треба знати, що лід блакитного кольору - найміцніший, а білого - значно слабший. 
 
Краще за все - ніколи не виходити на лід водоймища, яким би міцним він не здавався. Але якщо з якихось причин у вас є така необхідність, слід дотримуватись певних правил.
 
Перш ніж ступити на лід, дізнайтеся про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці чи іншого подібного предмета, але обов'язково легкого, який можна вільно тримати в руці. Ніколи не перевіряйте товщину льоду ударами ніг!
 
Під час руху по льоду треба слідкувати за його поверхнею, обходити небезпечні місця та ділянки з кущами і травою. Особливу обережність необхідно виявляти у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами підприємств. Якщо лід недостатньо міцний, треба негайно зупинитися і повернутися назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні.
 
Жахливо навіть уявити, що відчуває людина, яка опинилася у крижаній воді. Організм у такому випадку зазнає вкрай важкого потрясіння. У людини перехоплює дихання, голову ніби здавлює залізний обруч, серце скажено б'ється. Щоб захиститися від смертоносного холоду, організм включає захист – починається сильне тремтіння. За рахунок цього організм зігрівається, але через деякий час і цього тепла стає недостатньо. Коли температура шкіри знижується до 30 градусів, тремтіння припиняється і організм дуже швидко охолоджується. Дихання стає все рідше, пульс сповільнюється, тиск падає. Смерть людини, що несподівано опинилася в холодній воді, найчастіше настає через шок, що розвивається протягом перших 5–15 хвилин після занурення у воду або порушення дихання.
 
У випадку, якщо ви провалилися під лід:
• не піддавайтесь паніці, утримуйтеся на плаву, уникаючи занурення з головою;
• кличте на допомогу;
• намагайтеся вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги;
• вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте в той бік, звідки прийшли, де міцність льоду вже відома.
 
Далі необхідно переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками не виявилось, треба викрутити мокрий і знову одягнути його. Щоб зігрітися, виконуйте будь-які фізичні вправи. Можна розтертися сухою вовняною тканиною, потім необхідно сховатися в захищеному від вітру місці, добре укутатися, по можливості випити чогось гарячого.
 
Перш ніж кинутися на допомогу до того, хто провалився під лід, вам необхідно:
• покликати (якщо це можливо) на допомогу;
• знайти предмет, який можна кинути потерпілому (міцну палицю, мотузку, власний пояс, шарф, сумку або рюкзак, якщо вони без речей і мають довгу, міцно пристрочену лямку);
• оцінити, наскільки далеко від берега опинився потерпілий, і чи є можливість без перешкод дістатися до нього.
 
Якщо ви впевнені, що зможете врятувати людину, то:
• крикніть, що рухаєтесь на допомогу;
• наближайтеся до ополонки поповзом, широко розкинувши руки;
• підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру; 
• обговоріть свої дії з постраждалим (домовтеся про команду, на яку потужним ривком будете його тягнути, а він в цей час намагатиметься виштовхнути тіло на поверхню);
• не підповзаючи до самого краю ополонки, подайте потерпілому палицю, жердину, лижу, шарф, мотузку, санки чи щось подібне і витягніть його на лід;
• витягнувши потерпілого, разом із ним поповзом повертайтеся назад.

Звичайно, кожний нещасний випадок на льоду є індивідуальним, і розповісти про всі варіанти щодо дій під час порятунку неможливо, але, як показує досвід, найголовніше - не панікувати і правильно оцінити обстановку. Отже, будьте обережними і не ризикуйте своїм життям!

 

Переглядів: 217 | Додав: lani | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar