Головна » 2011 » Серпень » 2 » УВАГА!!! ЗМІЇ
18:59
УВАГА!!! ЗМІЇ

За початком спекотної погоди на території Дніпропетровської області збільшилась кількість випадків зустрічей людей із зміями.

Зазвичай змії тікають від людей. У рептилій поганий зір, слух, але тілом вони дуже добре вловлюють коливання землі на достатньо великій відстані (до 10-15 метрів). Почувши кроки, стукіт, голоси, змії відразу ховаються в нори або відповзають подалі. В спеку вони гріються на сонці, від тепла становляться більш активними, саме в таких ситуаціях збільшується вірогідність зустрічі людей зі зміями і, навіть, укусів.

Так, за останній тиждень на Дніпропетровщині офіційно зареєстровано вже два випадки неприємних зустрічей людей з зміями.

Так, 18-го липня у селі Перше Травня Дніпропетровського району через відкриті вхідні двері двоповерхового житлового будинку (під час провітрювання приміщень місцевим жителем) до житлової кімнати потрапив плазун довжиною близько 60 см. До місця події були відкликані рятувальники аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління МНС в Дніпропетровській області, які вилучили плазуна з приміщення житлового будинку. Загрози населенню немає.

19-липня у Жовтневому районі обласного центру домогосподарка у власній квартирі на балконі виявила плазуна довжиною приблизно 1 метр. Викликані на допомогу рятувальники аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління МНС в Дніпропетровській області вилучили з житла плазуна.

Тому, Головне управління МНС України в Дніпропетровській області нагадує правила поведінки під час зустрічі із змією та надання першої медичної допомоги у разі укусу .

Якщо ви побачили змію, в будь-якому разі не намагайтеся її вбити. Не робіть різких рухів. Потихеньку обійдіть змію: так краще і для вас і для неї. Якщо Ви вже вкушені, насамперед визначите, чи була змія отруйною. Це можна зробити двома способами:

1 .По виду змії, наприклад у вужа на голові два помаранчеві плями.

2. За укусу: отруйна змія залишає два сліди, схожих на проколи, а неотруйні один слід з нерівними, зигзагоподібними краями.

У випадку укусів не можна нехтувати правилами безпеки, оскільки отруга швидко вражає серцево-судинну, кровотворну, нервову системи організму.

У перші хвилини після укусу варто спробувати відсмоктати частину отрути з рани.

Кров'янисту рідину, що відсмоктується, треба відразу ж спльовувати.

Відсмоктування не можна робити, якщо у роті є язви та ранки.

З підручних матеріалів на уражену кінцівку необхідно накласти асептичну пов'язку і вжити заходів для екстреного транспортування потерпілого до лікарні.

Під час транспортування до місце укусу рекомендується прикласти холод. Потерпілому необхідно пити якомога більше рідини для зменшення концентрації отрути в організмі.

НЕБАЖАНО, а часто і небезпечно:

1. Накладати джгути на поранену кінцівку (отрута поширюється по лімфатичних судинах, а не по кровоносних).

2. Припікати рану (отрута змій від температури не руйнується, опік ж збільшує рану).

3. Надрізати місце укусу (зазвичай отрута містить речовини, які швидко згортають кров, тому викликати цим способом кровотеча складно, а пошкодження можна заподіяти серйозні).

4. Приймати алкоголь (алкоголь прискорює обмін речовин, внаслідок чого, отрута буде всмоктуватися набагато інтенсивніше).

 

Переглядів: 650 | Додав: lani | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar