Головна » 2019 » Лютий » 22 » Візьму тебе, мово, в обійми
Візьму тебе, мово, в обійми

Потворних  мов не  існує.  Я слухаю кожну мову

так, наче вона  єдина,    а коли я чую про мову,

що зникає, це спустошує мене так само,  наче

йдеться про загибель Землі.

Еліас Канетті

21 лютого ми святкуємо Міжнародний день рідної мови. Це свято проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО. Головна декларована мета ‒ сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн, зближення культур і їх активну взаємодію, оскільки саме мови вважаються важливим інструментом розвитку духовної спадщини планети. Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції, досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Однак багато мов знаходяться на межі повного зникнення. У деяких не залишається живих носіїв, тому одним з методів порятунку лінгвістичного багатства планети є  вивчення іноземних мов, оскільки багатомовність є ключем до взаєморозуміння та взаємоповаги.
        Уже стало доброю традицією щорічно на базі Криворізької спеціалізованої школи № 118 проводити свято "Всі мови на гостину", метою якого стало ознайомлення присутніх з кращими надбаннями мов різних народів, сприяння бажанню вивчати рідну та іноземні мови, а також розвивати мовленнєву культуру школярів.

Формою проведення став театралізований інтерактив, де кожен народ мав можливість створити сузір′я з найкращих своїх здобутків, одним із скарбів якого є мова.

З привітальним словом до гостей звернулася керівник методичного об'єднання вчителів української мови Саксаганського району Нікітіна Олена Валеріївна. Вона зазначила важливість заходу та популяризацію даного питання серед учнівської молоді.

Театралізоване дійство розпочалось з важливого повідомлення людству про те, що воно знаходиться перед загрозою знищення, тому терміново потрібно створити «нову галактику». Так, усі народи будуть мати прихильність зірок, адже їх оберігатимуть сузір’я, які розумітимуть мову будь-якого народу і вчитимуть нас, людей, жити в мирі та злагоді. Кожна країна мала змогу поповнити  капсулу новим посланням у майбутню галактику.

Найближчу сусідку, із якою нас єднає не лише розташування на карті, а й історія, спільні традиції та схожість мов – Польщу – представили учні КЗШ № 41. Разом із ними всі присутні поринули в дзвінку, насичену звуками, мову та цікаву культуру.

Представити англійську мову випала честь Криворізькій спеціалізованій школі №107.

Після виступу Великобританії, була проведена цікава гра «Набираємо сузірний код» . Творчо обдаровані учні 8 – 10 класів мали змогу створити вислів «Я прагну жити під мирним небом» та поринути у світ різних мов.

Естафету свята підхопили представники КЗ "НВК "КСШ І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ". Гості мали змогу відчути красу давньої мови ідіш, торкнутися історії єврейських звичаїв і традицій.

Красу і колоритність вірменської мови передали на сцені учні КСШ № 118. Цю мову було чути  в народній мелодійній пісні.

Зворушливим став виступ представників України. Учні Криворізької спеціалізованої школи №118 створили уявне сузір′я Великої Ведмедиці на основі колориту українського народу та його мови. Запальним  та жвавим номером став реп українською мовою про досягнення свого народу.

Після чудових виступів до всіх присутніх надійшли відеопривітання та побажання з країн Європи.  Створюючи галактику, учасники дійства мали унікальну можливість побачити безмежну красу всесвіту, познайомитися з невичерпним багатством кожної мови.

Епілог дійства – виступ хореографічного колективу з композицією «Дружба єднає нас», яка об’єднала всі мови в дружню родину. Жоден із гостей не залишився байдужим до рідного слова, будуть берегти його, плекати та передавати у спадок своїм нащадкам. Задоволені від високого рівня організації проведення святкового дійства, гості розійшлися зі словами в серці: «Мова – безсмертя рідного народу!»

Переглядів: 61 | Додав: lani | Рейтинг: 5.0/1