Головна » 2019 » Березень » 12 » Задав тон мовно-літературний камертон
Задав тон мовно-літературний камертон

"Живе під сонцем любові Шевченкова весна..."

Під таким девізом відбулися заходи в рамках тижня української літератури, присвячені 205-ій річниці з дня народження Т.Г.Шевченка.

Для учнів 10-11-х класів заходи були спрямовані на формування в майбутніх випускників соціальної й громадянської компетентності, загальнокультурної грамотності. Учні переглянули відеоролики, пов’язані з життям і творчістю Великого Кобзаря, висловили власне розуміння національної  ідентичності. Про життя одного з найвідоміших українських діячів Тараса Григоровича Шевченка можна прочитати в будь-якому шкільному підручнику. Але існують факти з його біографії, про які не дізнаєшся зі шкільної програми. Про це і йшлося в усному журналі «Він осягнув глибини людської душі і висоти Всесвіту», який підготували учні 9 – 11 класів. У журналі переглядалися сторінки:  «Викуп із кріпацтва: альтернативна версія»,  «Талановитий редактор - запорука успіху»,  «Шевченко був модником», «Тарас Шевченко і техніка офорту»,       «Мікромініатюрний "Кобзар".

А юна журналістка 5 – А класу Волошина Дар᾽я  зібрала цінний матеріал  для  ознайомлення з  ним учнів середньої  ланки.

Тим часом  школою лунали звуки флешмобу  «Моя мова». Учні 8 – В класу були   координаторами  руханки, а голоси дітей зливалися з ритмом репу.

Учні 5-х класів з кольорових букв у художньому обрамленні виклали слово «ТАРАС», чим викликали  інтерес та бажання приєднатися до танців.

У рамках тижня української літератури 5 березня відбулася Х Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник»–2019. Тематика  гри – «Український гумор: ракурси, дискусії, варіації». Х Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник»–2019», приурочена 250-річчю Івана Котляревського; 240-річчю Григорія Квітки-Основ’яненка; 130-річчю Остапа Вишні. В час, коли  вся країна об’єдналася в одну закохану в рідну мову родину, «Соняшникове» свято знову завітало і до нашої школи.  Так 29 учнів школи влилися у величезну «соняшникову» родину, щоб вкотре спробувати свої сили.
До участі у грі дітей спонукала допитливість, активність, вболівання за рідну мову, а найголовніше  - бажання пізнати нове, перевірити свої знання не тільки з мови, а й історії України, знання звичаїв і традицій нашого народу. Учнів чекали цікаві завдання, котрі вони виконували із захопленням і задоволенням.

Для учнів 7 – 8 класів була проведена «Мандрівка літературними місцями України».  Діти мали змогу відвідати  віртуальну  екскурсію, стежками якої ходили

видатні митці слова. Були згадані такі письменники, як М. Стельмах,  П. Глазовий,  О. Довженко, О. Вишня. Учнями були зачитані уривки з творів та повідомлені цікаві факти з біографії   літераторів.  Також школярі навчилися  складати географічний  ланцюжок до життєвого шляху кожного з письменників.

Учні 5 – 6 класів стали учасниками Турніру знавців  української мови та літератури. Кожен охочий мав змогу зачитати улюблені рядки,  розгадати мовний кросворд  або  відповісти на питання літературної вікторини.

Впродовж тижня української літератури в шкільній бібліотеці працювали виставки книжок «Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п᾽янить» та «Сучасна художня література». Цікавим було й те, що книжки з виставки можна було не тільки розглядати, але й взяти для власного прочитання. Таке знайомство з книгою стало до вподоби учням початкової школи, які наперебій замовляли книги із сучасного каталогу.

У приємних турботах минув тиждень української літератури. Скільки почуто цікавих фактів, прочитано інформації, зроблено знімків, станцьовано та заспівано! Учні та вчителі КСШ № 118 будуть з нетерпінням чекати наступної зустрічі зі словом!

Переглядів: 72 | Додав: lani | Рейтинг: 5.0/1