Головна » 2016 » Серпень » 18 » Запобігти лісовим пожежам
18:18
Запобігти лісовим пожежам

З 15 квітня  по жовтень місяць поточного року на Криворіжжі настає  період підвищеної пожежної небезпеки в лісах. Це пов’язано перш за все з підвищенням температури зовнішнього повітря, зменшенням кількості опадів, що призводить до висихання залишків торішньої рослинності: опалого листя, гілок, посохлої трави.

Лісова пожежа – це небезпечне явище, яке становить загрозу не лише зеленим насадженням, але й майну, здоров’ю та життю людей. Швидке неконтрольоване полум’я лісової пожежі може наблизитися та перекинутися на господарчі й житлові споруди. Чорний задушливий дим, який супроводжує горіння рослинності, отруює повітря, загострює захворювання органів дихання, що може призвести до тяжких наслідків, знижує видимість на дорогах, збільшуючи в рази ймовірність дорожніх аварій.

При лісових пожежах страждає вся екосистема: згоряють гнізда птахів, гинуть тварини, комахи, знищується корисна мікрофлора ґрунту.

За статистикою у понад 96 % випадків займання лісів відбувається через недбалість людей. Однією з найпоширеніших причин виникнення лісових пожеж є спалювання населенням сміття, стерні, комишу, залишків сухої рослинності та не загашене багаття.

         Тож щоб не стати винуватцем знищення зеленого лісу необхідно запам’ятати, що упродовж пожежо-небезпечного періоду в лісі забороняється:

 • розпалювати багаття у молодих хвойних посадках, на ділянках, де багато сухого гілля, хвойної, трав'яної чи листяної підстилки, торфовищах; 
 • залишати промаслене чи просочене легкозаймистими речовинами ганчір’я;
 • під час полювання користуватися пижами із легкозаймистих
  матеріалів.
 • заїжджати на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортними засобами та іншими механізмами, за винятком тих, що використовуються в лісогосподарських цілях;
 • палити, кидати у лісі не згашені сірники, недопалки;
 • залишати пляшки, уламки або інші скляні предмети, які можуть спрацювати як запалювальні лінзи;
 • заправляти пальним у лісі паливні  баки під час роботи двигуна;
 • експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та   іскрогасною системою; 
 • палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).

Якщо Ви, перебуваючи у лісі, побачили наближення лісової пожежі -  перш за все не панікуйте, дійте  за наведеними нижче рекомендаціями.

1. Здебільшого врятуватися від лісової пожежі можна пішки:  швидкість пішохода - близько 80 метрів на хвилину, низової пожежі - 1-3 метри. Йти потрібно назустріч вітру перпендикулярно крайці пожежі, по просіках, дорогах, галявинах, берегах струмків та річок. При сильному задимленні рот і ніс потрібно прикрити мокрою ватно-марлевою пов'язкою, рушником, частиною одягу. 

2. Якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість, увійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі – повітря тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини.

         3. Гасити полум’я невеликих низових пожеж можна забиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами, будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати Вас.

         5. Під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з уваги інших учасників гасіння, підтримуйте з ними зв'язок за допомогою голосу чи мобільного зв’язку.

         6. Особливо будьте обережні у місцях торф’яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому пересувайтеся, по можливості перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів.

         7. Після виходу із осередку пожежі, обов’язково повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри та характер пожеж.

 

Пам’ятайте, що маленький кинутий на узбіччя недопалок може стати причиною всеохоплюючої лісової пожежі. 

Переглядів: 181 | Додав: lani | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar