Головна » Статті » БАТЬКІВСЬКА СТОРІНКА » ПОРАДИ ПСИХОЛОГА

ГІПЕРАКТИВНА ДИТИНА
Непосидюща дитина — це не просто постійний галас і метушня в домі, це й постійний страх за її життя і здоров'я. Не має такої щілини чи отвору, куди вона не сунула б носа чи па-льця, немає заборон, яких вона не порушувала б.
Причиною такої нестриманості, як правило, є тимчасове переважання сили збудження нервової системи над силою гальмування. Цей дисбаланс компенсується у 10—14-річному ві-ці, коли дитина вже здатна контролювати себе. Проте якщо дитину переконати в тому, що вона неслухняна, некерована, неуважна, байдужа до інших, тоді вона не стане використовувати цю здатність, бо не віритиме у свої сили. Отже, головне завдання батьків гіперактивної дитини — не нав'язати їй негативній ставлення до себе та світу.

Чим можуть допомогти батьки

1.    Не варто сподіватися, що бурхлива фізична активність вивільнить енергію малюка. На-впаки, коли він перевтомлений, він стає перезбудженим і ще менш керованим. Тому краще уникати ситуацій, що перезбуджують дитину, а її енергію варто спрямовувати в необхідне русло.
2.    Намагайтеся зайняти дитину тим, що її цікавить. Поки вона захоплена улюбленими справами, ризик, що в неї виникнуть небажані імпульси, — мінімальний.
3.    Спробуйте запобігати порушенню Ваших вимог, бо дотриматися їх вона ще не здатна, а чим більшим буде досвід «неслухняності», тим глибшим стане переконаність дитини втому, що вона погана.
4.    Для того, щоб зупинити енергійну дитину, доцільно переключити її увагу на щось емо-ційно значуще для неї: «Ой, дивись!», «Я згадала!».

Чим може допомогти психолог

Основні завдання психологічної корекції:
1.    Визначити уявлення дитини про себе і допомогти їй позбутися негативних переко-нань щодо власної неспроможності.
2.    Засобами гри створити позитивну мотивацію до розвитку вміння контролювати свої слова та дії.
3.    Тренувати в ігрових вправах довільну увагу дитини.
4.    Підібрати разом з батьками ефективні способи взаємодії з гіперактивною дитиною.


Категорія: ПОРАДИ ПСИХОЛОГА | Додав: ulia_holod (09.02.2014) | Автор: Юля Холод
Переглядів: 1120 | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
avatar