Головна » Статті » БАТЬКІВСЬКА СТОРІНКА » ПОРАДИ ПСИХОЛОГА

ЖАДІБНІСТЬ ДИТИНИ
Навіть дошкільники добре знають, що бути жадібним — це погано, вони засуджують жадібність у інших, але багатьом дітям буває важко поділитися своїми іграшками чи ласощами з кимсь.
Причиною жадібності дітей третього року життя є особливості їхнього вікового самоусвідомлення: дитина починає відокремлюватися  від навколишнього світу разом зі своїми особистими речами. Тому для неї «моя чашка», «мій стілець», «мій ведмедик» — це частинка її «Я», яке вона прагне захистити й утримати.
Якщо період самоусвідомлення пройшов неблагополучно, більш дорослі діти продовжують виявляти жадібність як незрілу форму відстоювання своїх меж або як негативне ставлення до необхідності чимось із кимсь ділитися. У таких дітей ситуації, у яких від них чекають прояву «доброти», викликають тривогу або гнів.

Чим можуть допомогти батьки

1.    Замість того, щоб просити дитину чимось із Вами поділитися — діліться з нею самі, але демонструйте, як Вам це приємно. Ви зможете навіяти дитині відчуття того, що це досить приємний процес.
2.    Уникайте деякий час тих ситуацій, у яких дитина може продемонструвати свою жадібність. Адже частий прояв негативних форм поведінки закріплює не тільки небажані звички, а й неприємне уявлення про себе.
3.    Частіше розповідайте дитині про те, яка вона хороша, що вміє робити, цікавтесь її вподобаннями. Це допоможе їй стати спокійнішою та впевненішою в собі.

Чим може допомогти психолог

Основні завдання психологічної корекції:
1.    Визначити, які психологічні проблеми дитини спричиняють її жадібність.
2.    Допомогти дитині подолати ці проблеми шляхом усвідомлення своїх почуттів, розкриття своїх можливостей, підвищення впевненості у своїх силах.
3.    У спеціальних ігрових ситуаціях по вправлятися з дитиною в проявах щедрості, дати відчути радість і гордість за себе.
4.    Сформувати впевненість дитини в тому, що вона добра, вміє і хоче допомагати іншим; може поділитися з тими, кого любить.
5.        Разом із батьками розробити подальші заходи з формування позитивного ставлення дитини до себе та оточення.

Категорія: ПОРАДИ ПСИХОЛОГА | Додав: ulia_holod (09.02.2014) | Автор: Юля Холод
Переглядів: 1157 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar